Garážové brány

Dodávame, montujeme a robíme servis garážových výklopných a sekcionárnych brán a ich pohonov s diaľkovým ovládaním.

Výklopná brána má v hornej časti kolieska, ktorými sa pri otváraní posúva po vodiacich koľajniciach, čím sa brána preklápa a otvára, až celá zájde do polohy pod stropom garáže. Na uľahčenie pohybu má vyvažovacie pružiny, alebo u starších brán kovovú protiváhu.

Sekcionárna brána je zložená z jednotlivých na seba uložených a pospájaných pozdĺžnych dielcov, ktoré sa po vodiacich koľajniciach vysúvajú pod strop. Dielce sú zhotovené z dvoch galvanicky pozinkovaných oceľových plechov, medzi ktorými je polyuretánová pena. Tepelnú a zvukovú izoláciu zabezpečuje gumové tesnenie ktoré je po celom obvode brány. Aby sa brána ľahko zdvíhala, jej váha je vyvažovaná torznou pružinou. Brány sa vyrábajú v typizovaných rozmeroch, alebo aj na mieru, podľa veľkosti stavebného otvoru. Otváranie je manuálne alebo s pohonom na diaľkové ovládanie. Povrch je najčastejšie bielej farby, mahagónovej, zlatý dub alebo inej farby zo vzorkovníka RAL.

Na všetky typy brán montujeme pohony s diaľkovým ovládaním značky CAME, NICE, alebo Tau. Taktiež je možné nainštalovať aj pohony, ktoré si v nejakom obchode (napr. v METRE ) zákazník kúpi sám. V prípade, že má zákazník nefunkčný, alebo starý prijímač s diaľkovým ovládačom, vieme celé ovládanie nahradiť novým, spoľahlivejším. Ak zariadenia (posuvné alebo garážové brány, rolety, apod.) sú od viacerých rôznych výrobcov, a pre každú je iný diaľkový ovládač, je možné namontovať dodatočný prijímač umožňujúci ovládať všetky zariadenia iba jedným diaľkovým ovládačom.

Servisná činnosť. Raz za rok, je dôležité urobiť základný servis brány a pohonu. Prečistíme vodiace dráhy, naolejujeme všetky pohyblivé časti, čím odstránime nežiadúce trenie a zvuky pri pohybe brány. Nastavíme jej pohon a netesnosti pri zatváraní. Skontrolujeme spodné a vrchné gumené tesnenia a v prípade nutnosti ich vymeníme. Taktiež je dôležité prekontrolovať ťažné lanká a pružiny kompenzujúce váhu brány. Vrámci bezpečnosti treba pružiny každých desať rokov vymeniť.

Čo by ste mali vedieť, keď zvažujete kúpu garážovej brány:

Sekcionárne garážové brány dodávame od viacerých výrobcov v rôznych cenových reláciach a v rôznom prevedení. Pre štandardný rozmer 2400 x 2000 mm sú už od 650€ s DPH. Pohon sa vyberá podľa jej hmotnosti, respektíve jej plochy.

Cygnus

Zavolajte alebo napíšte nám:
0905 429 601
cygnus@automaticke-dvere-brany.sk